2225Y5K00391MXR
Mfr.Part #
2225Y5K00391MXR
Description
CAP CER 390PF 5KV X7R 2225
Capacitance :
390pF
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y5K00391MXR
Knowles Syfer 2225Y5K00391MXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 390pF