2225Y5K00331KCT
Mfr.Part #
2225Y5K00331KCT
Description
CAP CER 330PF 5KV C0G/NP0 2225
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
330pF
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2225Y5K00331KCT
Knowles Syfer 2225Y5K00331KCT
FlexiCap™ 330pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y5K00331KCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2225Y5K00331KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm