2225Y5K00330JCR
Mfr.Part #
2225Y5K00330JCR
Description
CAP CER 33PF 5KV C0G/NP0 2225
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
33pF
Datasheets
2225Y5K00330JCR
Knowles Syfer 2225Y5K00330JCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 33pF