2225Y5K00121FCR
Mfr.Part #
2225Y5K00121FCR
Description
CAP CER 120PF 5KV C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
120pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y5K00121FCR
Knowles Syfer 2225Y5K00121FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 120pF