2225Y5000822JDT
Mfr.Part #
2225Y5000822JDT
Description
CAP CER 8200PF 500V X7R 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±5%
Capacitance :
8200pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y5000822JDT
Knowles Syfer 2225Y5000822JDT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 8200pF