2225Y5000822GFR
Mfr.Part #
2225Y5000822GFR
Description
CAP CER 8200PF 500V C0G/NP0 2225
Ceramic Capacitors
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
8200pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
500V
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y5000822GFR
Knowles Syfer 2225Y5000822GFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 8200pF