2225Y5000821KXR
Mfr.Part #
2225Y5000821KXR
Description
CAP CER 820PF 500V X7R 2225
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
820pF
Datasheets
2225Y5000821KXR
Knowles Syfer 2225Y5000821KXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 820pF