2225Y5000472JDT
Mfr.Part #
2225Y5000472JDT
Description
CAP CER 4700PF 500V X7R 2225
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
4700pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
2225Y5000472JDT
Knowles Syfer 2225Y5000472JDT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 4700pF