2225Y5000183FFR
Mfr.Part #
2225Y5000183FFR
Description
CAP CER 0.018UF 500V C0G 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
0.018μF
1 (Unlimited)
Published :
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y5000183FFR
Knowles Syfer 2225Y5000183FFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 0.018muF