2225Y5000182GFT
Mfr.Part #
2225Y5000182GFT
Description
CAP CER 1800PF 500V C0G/NP0 2225
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
1800pF
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y5000182GFT
Knowles Syfer 2225Y5000182GFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 1800pF