2225Y5000182FFR
Mfr.Part #
2225Y5000182FFR
Description
CAP CER 1800PF 500V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±1%
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1800pF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y5000182FFR
Knowles Syfer 2225Y5000182FFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 1800pF