2225Y5000154MXT
Mfr.Part #
2225Y5000154MXT
Description
CAP CER 0.15UF 500V X7R 2225
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
0.15μF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±20%
Datasheets
2225Y5000154MXT
Knowles Syfer 2225Y5000154MXT
FlexiCap™ 0.15μF 500V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y5000154MXT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225Y5000154MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm