2225Y5000153JCT
Mfr.Part #
2225Y5000153JCT
Description
CAP CER 0.015UF 500V C0G 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
0.015µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Series :
FlexiCap™
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
2225Y5000153JCT
Knowles Syfer 2225Y5000153JCT
FlexiCap™ 0.015μF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y5000153JCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y5000153JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm