2225Y5000153FCT
Mfr.Part #
2225Y5000153FCT
Description
CAP CER 0.015UF 500V C0G 2225
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.015µF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Published :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
2225Y5000153FCT
Knowles Syfer 2225Y5000153FCT
FlexiCap™ 0.015μF 500V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y5000153FCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2225Y5000153FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm