2225Y5000151FFT
Mfr.Part #
2225Y5000151FFT
Description
CAP CER 150PF 500V C0G/NP0 2225
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Series :
FlexiCap™
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
150pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y5000151FFT
Knowles Syfer 2225Y5000151FFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 150pF