2225Y5000123GFR
Mfr.Part #
2225Y5000123GFR
Description
CAP CER 0.012UF 500V C0G 2225
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
500V
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
1 (Unlimited)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.012µF
Datasheets
2225Y5000123GFR
Knowles Syfer 2225Y5000123GFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 0.012muF