2225Y5000123FCT
Mfr.Part #
2225Y5000123FCT
Description
CAP CER 0.012UF 500V C0G 2225
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
2225 (5763 Metric)
Published :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.012µF
Datasheets
2225Y5000123FCT
Knowles Syfer 2225Y5000123FCT
FlexiCap™ 0.012μF 500V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y5000123FCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225Y5000123FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm