2225Y5000123FCR
Mfr.Part #
2225Y5000123FCR
Description
CAP CER 0.012UF 500V C0G 2225
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
0.012µF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±1%
Published :
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
2225Y5000123FCR
Knowles Syfer 2225Y5000123FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 0.012muF