2225Y5000122MXT
Mfr.Part #
2225Y5000122MXT
Description
CAP CER 1200PF 500V X7R 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
1200pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±20%
Datasheets
2225Y5000122MXT
Knowles Syfer 2225Y5000122MXT
FlexiCap™ 1200pF 500V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y5000122MXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2225Y5000122MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm