2225Y5000122KCT
Mfr.Part #
2225Y5000122KCT
Description
CAP CER 1200PF 500V C0G/NP0 2225
Applications :
Boardflex Sensitive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
1200pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Series :
FlexiCap™
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
2225Y5000122KCT
Knowles Syfer 2225Y5000122KCT
FlexiCap™ 1200pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y5000122KCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225Y5000122KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm