2225Y5000122JFT
Mfr.Part #
2225Y5000122JFT
Description
CAP CER 1200PF 500V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
1200pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y5000122JFT
Knowles Syfer 2225Y5000122JFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 1200pF