2225Y5000122GFT
Mfr.Part #
2225Y5000122GFT
Description
CAP CER 1200PF 500V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±2%
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
1200pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2225Y5000122GFT
Knowles Syfer 2225Y5000122GFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 1200pF