2225Y5000122FCR
Mfr.Part #
2225Y5000122FCR
Description
CAP CER 1200PF 500V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
1200pF
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
2225Y5000122FCR
Knowles Syfer 2225Y5000122FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 1200pF