2225Y5000120KCT
Mfr.Part #
2225Y5000120KCT
Description
CAP CER 12PF 500V C0G/NP0 2225
Applications :
Boardflex Sensitive
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
12pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Series :
FlexiCap™
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Datasheets
2225Y5000120KCT
Knowles Syfer 2225Y5000120KCT
FlexiCap™ 12pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y5000120KCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y5000120KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm