2225Y5000104MDT
Mfr.Part #
2225Y5000104MDT
Description
CAP CER 0.1UF 500V X7R 2225
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
1 (Unlimited)
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.1μF
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y5000104MDT
Knowles Syfer 2225Y5000104MDT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 0.1muF