2225Y5000104KDR
Mfr.Part #
2225Y5000104KDR
Description
CAP CER 0.1UF 500V X7R 2225
Ceramic Capacitors
Published :
Capacitance :
0.1μF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
500V
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y5000104KDR
Knowles Syfer 2225Y5000104KDR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 0.1muF