2225Y5000104JDR
Mfr.Part #
2225Y5000104JDR
Description
CAP CER 0.1UF 500V X7R 2225
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.1μF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±5%
Datasheets
2225Y5000104JDR
Knowles Syfer 2225Y5000104JDR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 0.1muF