2225Y5000103MXR
Mfr.Part #
2225Y5000103MXR
Description
CAP CER 10000PF 500V X7R 2225
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
10000pF
Tolerance :
±20%
Datasheets
2225Y5000103MXR
Knowles Syfer 2225Y5000103MXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 10000pF