2225Y5000103KDT
Mfr.Part #
2225Y5000103KDT
Description
CAP CER 10000PF 500V X7R 2225
Tolerance :
±10%
Capacitance :
10000pF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2225Y5000103KDT
Knowles Syfer 2225Y5000103KDT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 10000pF