2225Y5000103JFR
Mfr.Part #
2225Y5000103JFR
Description
CAP CER 10000PF 500V C0G 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±5%
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
10000pF
Datasheets
2225Y5000103JFR
Knowles Syfer 2225Y5000103JFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 10000pF