2225Y5000103JDR
Mfr.Part #
2225Y5000103JDR
Description
CAP CER 10000PF 500V X7R 2225
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
10000pF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y5000103JDR
Knowles Syfer 2225Y5000103JDR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 10000pF