2225Y5000103FFR
Mfr.Part #
2225Y5000103FFR
Description
CAP CER 10000PF 500V C0G 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
10000pF
2225 (5763 Metric)
Published :
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±1%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y5000103FFR
Knowles Syfer 2225Y5000103FFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 10000pF