2225Y5000103FCR
Mfr.Part #
2225Y5000103FCR
Description
CAP CER 10000PF 500V C0G 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Capacitance :
10000pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
2225Y5000103FCR
Knowles Syfer 2225Y5000103FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 10000pF