2225Y4K00561KCT
Mfr.Part #
2225Y4K00561KCT
Description
CAP CER 560PF 4KV C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
560pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Tolerance :
±10%
Datasheets
2225Y4K00561KCT
Knowles Syfer 2225Y4K00561KCT
FlexiCap™ 560pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y4K00561KCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
2225Y4K00561KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm