2225Y4K00561JCR
Mfr.Part #
2225Y4K00561JCR
Description
CAP CER 560PF 4KV C0G/NP0 2225
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
560pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Datasheets
2225Y4K00561JCR
Knowles Syfer 2225Y4K00561JCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 560pF