2225Y4K00390GCT
Mfr.Part #
2225Y4K00390GCT
Description
CAP CER 39PF 4KV C0G/NP0 2225
Capacitance :
39pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y4K00390GCT
Knowles Syfer 2225Y4K00390GCT
FlexiCap™ 39pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y4K00390GCT Overview
A 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
2225Y4K00390GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm