2225Y4K00331JXR
Mfr.Part #
2225Y4K00331JXR
Description
CAP CER 330PF 4KV X7R 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
330pF
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y4K00331JXR
Knowles Syfer 2225Y4K00331JXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 330pF