2225Y4K00221FCT
Mfr.Part #
2225Y4K00221FCT
Description
CAP CER 220PF 4KV C0G/NP0 2225
FlexiCap™
Published :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
220pF
Datasheets
2225Y4K00221FCT
Knowles Syfer 2225Y4K00221FCT
FlexiCap™ 220pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y4K00221FCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y4K00221FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm