2225Y4K00122MXR
Mfr.Part #
2225Y4K00122MXR
Description
CAP CER 1200PF 4KV X7R 2225
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Capacitance :
1200pF
Datasheets
2225Y4K00122MXR
Knowles Syfer 2225Y4K00122MXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 1200pF