2225Y4K00122KXT
Mfr.Part #
2225Y4K00122KXT
Description
CAP CER 1200PF 4KV X7R 2225
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
1200pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y4K00122KXT
Knowles Syfer 2225Y4K00122KXT
FlexiCap™ 1200pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y4K00122KXT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225Y4K00122KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm