2225Y4K00120GCR
Mfr.Part #
2225Y4K00120GCR
Description
CAP CER 12PF 4KV C0G/NP0 2225
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
12pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y4K00120GCR
Knowles Syfer 2225Y4K00120GCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 12pF