2225Y3K00682KXT
Mfr.Part #
2225Y3K00682KXT
Description
CAP CER 6800PF 3KV X7R 2225
Tolerance :
±10%
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
6800pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Datasheets
2225Y3K00682KXT
Knowles Syfer 2225Y3K00682KXT
FlexiCap™ 6800pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y3K00682KXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2225Y3K00682KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm