2225Y3K00472KXR
Mfr.Part #
2225Y3K00472KXR
Description
CAP CER 4700PF 3KV X7R 2225
Capacitance :
4700pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Datasheets
2225Y3K00472KXR
Knowles Syfer 2225Y3K00472KXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 4700pF