2225Y3K00471MXR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y3K00471MXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 470PF 3KV X7R 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Series :
FlexiCap™
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Capacitance :
470pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y3K00471MXR
Knowles Syfer 2225Y3K00471MXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 470pF