2225Y3K00471GCT
Mfr.Part #
2225Y3K00471GCT
Description
CAP CER 470PF 3KV C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
470pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±2%
Datasheets
2225Y3K00471GCT
Knowles Syfer 2225Y3K00471GCT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 470pF