2225Y3K00330GCT
Mfr.Part #
2225Y3K00330GCT
Description
CAP CER 33PF 3KV C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
FlexiCap™
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
33pF
Tolerance :
±2%
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
2225Y3K00330GCT
Knowles Syfer 2225Y3K00330GCT
FlexiCap™ 33pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y3K00330GCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y3K00330GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm