2225Y3K00221FCR
Mfr.Part #
2225Y3K00221FCR
Description
CAP CER 220PF 3KV C0G/NP0 2225
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
220pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y3K00221FCR
Knowles Syfer 2225Y3K00221FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 220pF