2225Y3K00220JCT
Mfr.Part #
2225Y3K00220JCT
Description
CAP CER 22PF 3KV C0G/NP0 2225
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
22pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y3K00220JCT
Knowles Syfer 2225Y3K00220JCT
FlexiCap™ 22pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y3K00220JCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2225Y3K00220JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm