2225Y3K00180FCR
Mfr.Part #
2225Y3K00180FCR
Description
CAP CER 18PF 3KV C0G/NP0 2225
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
18pF
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
2225Y3K00180FCR
Knowles Syfer 2225Y3K00180FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 18pF