2225Y3K00152KXR
Mfr.Part #
2225Y3K00152KXR
Description
CAP CER 1500PF 3KV X7R 2225
Capacitance :
1500pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y3K00152KXR
Knowles Syfer 2225Y3K00152KXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 1500pF